Roeien in een gesculde acht een belevenis

acht 665x320

Tekst: Giancarlo Fornaro / Foto's: Hans Dehé

Zaterdag 7 april j.l. togen negen roeiers van Michiel de Ruyter naar Alkmaar. Dat waren een aantal leden van onze zaterdagochtendploeg, namelijk Freddy, Wim, Harry, Marianne, Loek en mijn persoon, aangevuld met Hans, Greet en Angela. Een oude droom van Harry was om eens in een gesculde acht te roeien. Onze ploeg reageerde daar enthousiast over. In eerste instantie richtten wij ons op roeien in de acht van “de Meije” in Nieuwkoop. Daar ging echter de zaag erin; die werd vermaakt tot een 6!

acht 04aacht 03a

Wim Eekhof roeide meer dan 20 jaar geleden bij de Alkmaarsche Roei- en Zeil Vereniging (ARZV) en daar heeft men nog een onversneden gesculde 8 met de naam Iris. De afspraak werd gemaakt en 7 april, de eerste echte voorjaarsdag van dit jaar,  meldden wij ons dus op de Beverdam in Alkmaar. Voor mij een bijna-thuiswedstrid omdat ik in Velsen woon. Voor de anderen een wat langere reis, zeker als je per abuis in Uitgeest beland. Harry was achter de witte auto van Wim aangereden. Aangezien er echter meer witte auto’s op de weg zitten, ging dat al snel mis.

acht 01aacht 07

Uiteindelijk verzamelden we allemaal op de “kampanje” van de ARZV waar we gastvrij werden ontvangen. Na wat instructies en het uitbrengen van de boot (16 riemen zijn echt veel als je ze op een hoop ziet) zaten we in de boot. Omdat Wim de omgeving kende nam hij het eerste stuk sturen voor zijn rekening. We roeiden op het kanaal Alkmaar Omval-Kolhorn richting Noorden. Het was voor ons allemaal een machtige ervaring om in deze acht te roeien. Voor mij herleefden de jaren 90 toen onze ploeg nog in de oude Groene Leeuw roeide. Het piepte en kraakte maar je kwam wel lekker vooruit. Al was het een samengestelde ploeg ging het in deze acht toch vrij hard (voor kenners 9-10 halen op 100 meter). En het is natuurlijk altijd spannend op ander water te roeien en de omgeving van Alkmaar is prachtig.

acht 06acht 05a

We roeiden voorbij roeivereniging Ossa in Heerhugowaard, waar we op de terugweg konden aanleggen. De terugweg stuurde Hans, die als fotograaf daarmee een dubbelrol vervulde (de rest van de ploeg wilde liever roeien). We werden nog ingehaald door een ploeg met fanatieke dames in een gestuurde gladde gesculde vier. Een minder momentje op deze verder perfecte ochtend. Dank aan Wim voor het regelen en de ARV voor het mogen roeien in de Iris. Na het aanleggen bleek dat elke roeivereniging zo zijn eigen gebruiken heeft. Bij de ARV droogt men de bladen van de riemen na gebruik altijd af. Harry wierp zich meteen op als bladendroger en dat werd door Hans vastgelegd.
Meer foto's kun je hier bekijken.

Scholieren roei ergomenter sponsor wedstrijden

Gastentocht 2019

Klik voor informatie en inschrijfformulier.

Roeitoertochten 2019

Marathontochten 2019

Kanotoertochten 2019